با کمترین هزینه و در کمتر از یک ساعت بتوانید یک گلدان شیشه ای را تبدیل به باغچه ای کوچک در منزل خود کنید و آن را پرورش دهید.


میتوانید روزهای تعطیل و یا ساعات بیکاری خود را طوری برنامه ریزی کنید که با کمترین هزینه و در کمتر از یک ساعت بتوانید یک گلدان شیشه ای را تبدیل به باغچه ای کوچک در منزل خود کنید و آن را پرورش دهید.
پیاز گل نرگس و مانند آن بسیار ارزان هستند و رشد دادن و در نهایت شکوفه دادن آن به روش زیر بسیار راحت می باشد.شما میتوانید این پیاز گل ها را از گلخانه ها و یا باغ گل خریداری کنید.

وسایل مورد نیاز :
3 عدد گلدان شیشه ای بلند
سنگ های مرمر زیبا و یا تیله های رنگی و یا صدف های کنار دریا
3 عدد پیاز گل نرگس و یا از جنس آن
گلدان شیشه ای تان را به یک باغچه گل تبدیل کنید - تصویر 1

طرز کار :
در ابتدا گلدان های شیشه ای ارزان قیمت و زیبایی را تهیه کنید که معمولا در هر خانه ای وجود دارد.از لیوان های بلند و کشیده شیشه ای هم می توانید استفاده کنید. این گلدان ها باید بلند و کشیده باشند تا جای کافی برای رشد و نمو کردن داخل آنها وجود داشته باشد.
از سنگ های مرمر سفید رنگ کوچکی استفاده می کنیم که میتوانید آن ها را از گل فروشی ها تهیه کنید و یا از تیله های رنگی و یا حتی می توانید از صدف های کنار دریا هم استفاده کنید. 
سه عدد گلدان شیشه ای بلند را کنار یکدیگر قرار داده . داخل هر کدام از آنها و به مقدار مساوی سنگ های مرمر و یا تیله های رنگی و یا حتی صدف های کنار دریا (بنابر سلیقه) میریزیم.
گلدان شیشه ای تان را به یک باغچه گل تبدیل کنید - تصویر 2
 
سپس داخل هر کدام از گلدان ها یک عدد پیاز گل نرگس را روی این سنگ های تزئینی می گذاریم.
گلدان شیشه ای تان را به یک باغچه گل تبدیل کنید - تصویر 3 

سپس داخل هر کدام از گلدان ها مقدارکمی آب ریخته, طوری که آب فقط به ریشه ها برسد و پیازها داخل آب نباشند. راز موفقیت شما برای شکوفه کردن آن است که پیاز گل داخل آب نباشد و آب را  تا حدی بریزیم که فقط ریشه ها خیس شوند.اگر پیاز گل داخل آب بماند گندیده شده و از بین می روند.
گلدان شیشه ای تان را به یک باغچه گل تبدیل کنید - تصویر 4
 
هر سه گلدان را در کنار یکدیگر و در یک سینی و یا دیس مستطیل قرار دهید. می توانید بنابر سلیقه از یک بشقاب گرد هم استفاده کنید.
دور گلدان ها را می توانید با روبان های رنگی تزئین کنید. هم چنین می توانید از نخ ها و ریسمان های رنگی هم یرای تزئین گلدان ها استفاده کنید.
گلدان شیشه ای تان را به یک باغچه گل تبدیل کنید - تصویر 5

سینی محتوی گلدان ها را در خانه برای دو هفته در درجه 50 تا 60 درجه فارنهایت و دور از نور مستقیم خورشید قرار می دهیم تا شکوفه کنند.
بعد از آنکه پیاز گل ها شکوفه زدند برای ادامه ی کار آنها را در آفتاب می گذاریم. اگر می خواهید خیلی سریع تر رشد کنند و شکوفه ها بزرگ تر شوند می توانید هر روز دستمال های گرم و داغی را زیر گلدان ها قرار دهید.

نکته ی مهم آن است که حتما گلدان ها کشیده و دراز باشند تا اینکه جوانه ها و شکوفه ها تا قبل ازآنکه به اندازه کافی مقاوم و پایدار شوند جایی را برای آویزان شدن نداشته باشند.
به این ترتیب توانستید با کمترین هزینه و در کمتراز یک ساعت گلدان های شیشه ای خود را تبدیل به باغچه ای کوچک وزیبا در خانه خود کنید.
 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه