طرز تهیه بیسکوییت های فانتزی خوشمزه در خانه

طرز تهیه بیسکوییت های فانتزی خوشمزه در خانه مواد لازم:

آرد ½ 3 لیوان

نمک ¼ ق چ

بیکینگ پودر 1 ق چ

کره 1 لیوان ( 227 گرم)

شکر ½ 1 لیوان ( 300 گرم)

تخم مرغ 2 عدد

وانیل 2 ق چ

طرزتهیه:

-برای درست کردن این کوکی های زیبا و خوشمزه ابتدا مواد رو نصف کردم و به جای یک تخم مرغ از دو زرده استفاده کردم (چون میخواستم با دو تا سفیده رویال آیسینگ درست کنم.)

کره و شکر و وانیل را خوب بزنید .سپس تخم مرغ را اضافه کرده و بعد آرد و نمک و بیکینگ پودر را الک کرده ، به مواد اضافه کنید تا خمیری شود. ( اگه خیلی خشک شد 1 تا 2 ق چ شیر اضافه کنید. زیاد خمیر رو ورز ندید. اگه خمیر به دست میچسبه اصلا مهم نیست. باید کمی نرم باشه)

خمیر را نصف کرده در 2 کیسه گذاشته و به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید.

-فر را روی درجه 180 قرار دهید.

-سطح کار را آرد پاشیده و خمیر را به ضخامت نیم سانت پهن کنید. ( هر بار فقط به میزانی که نیاز دارید از یخچال خمیر خارج کنید و مابقی را مجددا در یخچال قرار دهید)

-خمیر را قالب زده و روی کاغذ روغنی توی سینی قرار دهید ( نیازی نیست کاغذ را چرب کنید) و به مدت 10 تا 15 دقیقه درون یخچال بگذارید ( اینکار باعث میشه بیسکوییت ها توی فر وا نروند)

-در فر 180 درجه به مدت 10 دقیقه قرار دهید و یا تا زمانی که دور بیسکوییت ها طلایی شود ( رنگ روی بیسکوییتها نباید عوض بشه)

 -خوب تا اینجا بیسکوییت ها آماده هستند.

-خیلی راحت با یه قاشق روی بیسکوییت رویال آیسینگ بریزید و با چاقو روش رو صاف کنید.

حالا با قیفی که درست کردید به روش پایپینگ روی بیسکوییت ها رو با دات های کوچولو دورگیری کنید. این شد یه مدل.....

-برای نمونه من  بیس و پایه ی کار رو صورتی روشن زدمبعد با فاصله خطوط سفید رو با قیف ایجاد کردم و بعد خطوط قرمز رو بین خطوط سفید کشیدم.

حالا با یه خلال دندون عمود بر جهت خطوط یه بار بالا و یه بار رو به پایین یکی درمیون کشیدم تا موجی شکل بشه و با سفید دورگریریش کردم.

تهیه و گردآوری : گروه کیک و شیرینی پرداد / منبع : ایران بانو

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه