در ادامه با ۶ ترفند کاربردی خانه داری بیشتر آشنا خواهید شد.


یادگیری هرچه بیشتر مهارت های خانه داری به خانم ها کمک می کند تا در انجام فعالیت های روزمره شان در منزل، تاثیرگذار تر عمل و تا حدود زیادی در وقت شان صرفه جویی کنند. در ادامه با ۶ ترفند کاربردی خانه داری بیشتر آشنا خواهید شد.
نرم نگه داشتن پتو
نرم و پرزدار نگه داشتن پتوهای پشمی و کتانی پس از شست و شو برای خانم های خانه دار یک معضل محسوب می شود، اما این مشکل با اضافه کردن دو فنجان سرکه سفید به آب مورد استفاده برای شست و شو تا حد زیادی بر طرف می شود.

خوشبو کردن حمام
برای خوشبو کردن حمام، کمی عطر یا روغن معطر روی حباب روشنایی داخل حمام بمالید. زمانی که چراغ را روشن می کنید، گرمای ناشی از لامپ عطر را در هوا پراکنده می کند و حمام تان خوشبو می شود.

از بین بردن بوی فاضلاب
برای از بین بردن بوی نامطلوب فاضلاب نصف پیمانه جوش شیرین را در فاضلاب بریزید.
سپس نصف پیمانه سرکه سفید هم اضافه کنید و در فاضلاب را بپوشانید.

جلوگیری از کپک زدن پرده حمام
برای جلوگیری از زرد شدن پرده حمام، هر 3 ماه یک بار آن را در محلول آب و نمک قرار دهید.

نرم شدن دست ها در حین شست و شو
وقتی از مایع شوینده استفاده می کنید، دست های شما خشک و زبر می شود. برای حل این مشکل باید مقداری جوش شیرین به مایع شست و شو اضافه کنید تا پوست دست تان آسیب نبیند.

دور کردن مورچه ها
مقدار مساوی سرکه و آب را با هم مخلوط کنید و کابینت ها، کف و هر جایی را که امکان دارد مورچه ها جمع شوند، با این محلول بشویید تا مورچه ها از شما دور شوند. برای این منظور قرار دادن زغال خشک در محل زندگی آن ها نیز موثر است.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.comکلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه