ابداع لنزهای تماسی خاص برای احیای دید نزدیک


ابداع لنزهای تماسی خاص برای احیای دید نزدیک - تصویر 1

دانشمندان مدعی اند نوع جدیدی از لنزهای تماسی را ابداع کرده اند که کاربر می تواند با استفاده هر شب از آن، دوربینی ناشی از افزایش سن را درمان کند.

 


به گزارش خبرگزاری مهر، اغلب افراد با افزایش سن دید نزدیک خود را از دست می دهند و برای مطالعه نیازمند عینک می شوند. اما ظهور شیوه ای موسوم به هایپروپی اورتوکراتولوژی (OK) می تواند جایگزین جدیدی برای احیای دید نزدیک بدون نیاز به عینک باشد.


پاول گیفورد و هلن سواربریک از دانشگاه نیوساوت ولز در استرالیا مجریان این طرح می گویند برای بیماران میانسال مبتلا به دوربینی، استفاده از لنزهای تماسی OK در طول شب می تواند دید نزدیک را در یک چشم احیا کند.

 

در این مطالعه ۱۶ بیمار میانسال (۴۳ تا ۵۹ ساله) که دید نزدیک خود را از دست داده بودند حضور داشتند.


اورتوکراتولوژی یک شیوه بالینی برای اصلاح دید با استفاده از لنزهای تماسی خاصی است که برای دست کاری شکل قرنیه طراحی شده اند. دراین بررسی محققان از داوطلبان خواستند هر شب این لنزها را در یک چشم خود قرار دهند پس از مدتی این افراد شاهد احیای دید نزدیک در یک چشم خود شدند در حالی که درچشم دیگر که لنزی در آن قرار داده نشده بود هیچ ترمیم و احیایی صورت نگرفت.

 

همانطور که انتظار می رفت بیمارانی که پس از یک هفته درمان استفاده از لنزهای OK را کنار گذاشتند دوباره دوربینی به سراغشان آمد.


این مطالعه جدید حاکی از آن است که استفاده شبانه از لنزهای تماسی OK یک جایگزین مناسب برای اصلاح دوربینی و احیای دید نزدیک است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه